Školské pravidlá

Počas 16-tich rokov fungovania našej škôlky sme sa naučili, že niektoré pravidlá sú nie len dobré a prospešné ale priam nevyhnutné. S cieľom vytvoriť prehľadné a bezpečné prostredie pre deti, rodičov i zamestnancov rešpektujeme a dôsledne dodržiavame tieto pravidlá.

ZDRAVIE V MŠ

V súvislosti s pandémiou Korona Covid-19 vírusu a vychádzajúc z pokynov Ministerstva školstva na šk. r. 2021/2022 prijala naša materská škola nasledujúce opatrenia. Do zariadenia nesmie vstúpiť žiadna osoba s príznakmi, ktoré by mohli byť totožné s príznakmi Covid-19.

Pandemický plán - Covid 19

Prosíme, pozorujte zdravotný stav Vašich detí a nenoste ich do škôlky, ak sú choré. Pokiaľ ráno pri preberaní dieťaťa spozorujeme chorobné príznaky, máme právo prítomnosť Vášho dieťaťa v triede odmietnuť. Pokiaľ sa symptómy (kašeľ, soplíky, horúčka, zvracanie, hnačka, …) objavia počas dňa, budeme Vás kontaktovať, aby ste si dieťa čo najskôr vyzdvihli. Škôlka nie je oprávnená podávať deťom žiadne lieky (sirup, kvapky, tabletky), prosím, nežiadajte to od nás. Výnimky musia byť vždy konzultované s riaditeľkou.

DODRŽIAVANIE ČASOV

Správne načasovanie je jedným z NAJDÔLEŽITEJŠÍCH faktorov príjemného a úspešného pobytu v škôlke. Preto Vás prosíme, aby ste časy dodržiavali aj Vy, skontrolujte si váš triedny rozvrh, sledujte oznamy. Materská škola je otvorená od 7:00-18:00. Ktoré časy sú tie najdôležitejšie? Hlavné sú ranné príchody do škôlky. Organizovaný program v triedach sa začína o 8:30, preto je vhodné prísť najneskôr do 8:30. Poobede „končíme“ o 16:00. Odporúčame preto vyzdvihovať Vaše dieťa medzi 16:30 a 17:30. V dni, keď ide trieda na výlet, buďte dochvíľni, alebo nás informujte o meškaní, či absencii. Tiež nás prosím informujte o nezvyčajných časoch príchodov či odchodov (po obede, tesne pred/ po spaní a pod.).

VYZDVIHOVANIE DETÍ Z MŠ

Dajte nám prosím vždy dopredu vedieť, ak Vaše dieťa vyzdvihne niekto iný, ako Vy (najlepšie osobne ráno pri príchode, prípadne telefonicky/SMS). Pokiaľ sa jedná o pravidelnejšie vyzdvihovanie, budeme potrebovať meno a kópiu občianskeho preukazu danej osoby. Prípadne túto osobu pridajte do zoznamu oprávnených osôb vyzdvihovať vaše dieťa kedykoľvek.

ZVONČEKOVÝ ROZPIS

Na vchode nájdete „Zvončekový rozpis“, kam je potrebné v danom čase zvoniť – pri príchode si ho skontrolujte, aby ste svoje dieťa bez problémov našli a zároveň nerušili ostatné triedy.

SLEDUJTE SI INFORMÁCIE

Vzhľadom na to, že tento školský rok budú mať rodičia obmedzený vstup do budovy, prídete o mnohé informácie, ktoré ste zvykli mať k dispozícii na nástenkách alebo skrinkách. Niektoré z nich budete mať k dispozícii na dverách, avšak gro informácií sa presunie do osobného styku a elektronického éteru. Preto vás chceme poprosiť, aby ste si pravidelne kontrolovali svoje e-mailové schránky, prípadne našu web stránku. Na týždennej báze vás budeme s predstihom informovať o nadchádzajúcom období prostredníctvom INFO NEWS. O živote v škôlke sa najviac dozviete z mesačných Listov rodičom a Newslettera. Zároveň by sme Vás chceli požiadať, aby ste aj vy s nami zdieľali všetky dôležité informácie týkajúce sa vášho dieťaťa.

KOMUNIKÁCIA

Veríme, že priama a otvorená komunikácia je jedným z najdôležitejších faktorov plynulej a úspešnej spolupráce. A preto, ak máte čokoľvek na nás - otázku, nápad, pripomienku – sem s nimi, dajte nám o nich vedieť. Ak vám rozumieme, vieme vám vyjsť v ústrety.

PARKOVANIE V MŠ

Škôlka disponuje vlastnými parkovacími miestami, ktoré môžete využiť pri rannom príchode, alebo vyzdvihovaní detí. Prosíme Vás o ohľaduplnosť voči ostatným – nevyužívajte tieto miesta v priebehu dňa alebo na celodenné státie. Autá, ktoré nepoznáme, budú odtiahnuté.

RODIČOVSKÉ STRETNUTIA

Aj na tento školský rok máme naplánované osobné rodičovské stretnutia o prospievaní dieťaťa. Čaká nás kontaktné stretnutie na jeseň, polročné stretnutie v zime a koncoročné pred letom. Pokiaľ bude možné, stretnutia budeme organizovať v exteriéri a vždy za sprísnených hygienických opatrení. Rodič musí mať nasadené rúško, prejde vstupným filtrom a s učiteľom budú dodržiavať dostatočný odstup.

OBLEČENIE V MŠ

Prosíme, vždy sa uistíte, že má Vaše dieťa vhodné oblečenie vzhľadom na plánované akcie, počasie či ročné obdobie. Na jeseň a jar bude Vaše dieťa potrebovať pršiplášť a gumáky; v zime nepremokavé otepľovačky, teplú vetrovku, čiapku, šál, rukavice a vhodnú obuv. V lete je potrebná šiltovka či klobúčik ako prevencia proti úpalu. Nezabudnite ani na kompletné náhradné oblečenie, ktoré si uložíme do skrinky pre prípad nehody. Prosím, podpíšte si všetko oblečenie, aby sme ho vedeli ľahko nájsť a identifikovať. Oblečenie pre dieťa by malo byť hlavne pohodlné a poskytovať dostatok priestoru na voľný pohyb. Škôlka je miesto, kde sa dieťa zašpiní, počítajte s tým. Prezuvky by mali byť bezpečné, pevné a pohodlné. Tento školský rok dbajte tiež na to, aby vaše dieťa malo v škôlke 2 čisté rezervné RÚŠKA na tvár.

OSOBNÝ MAJETOK A CENNOSTI V MŠ

Prosíme, nedovoľte deťom nosiť do škôlky nič cenné, drahé a veci, ktoré nechcete, aby sa stratili (drahé náušnice či hračky, telefón, iPad, peniaze). Tieto veci neodkladajte do detských skriniek – v prípade ich straty či poškodenia škôlka nepreberá žiadnu zodpovednosť. Všetky neobvyklé predmety je nutné riadne označiť a nahlásiť učiteľovi (krémy, zubné pasty, knihy).

DOMÁCE HRAČKY V MŠ

Tento školský rok si deti nemôžu nosiť hračky z domu. Výnimku tvoria deti v adaptácii, ktoré  si svojho „domáceho kamoša“ nosiť môžu. Podobnú výnimku tvorí tiež cumeľ či iné veci na spanie, bez ktorých deti nezaspia. Všetky výnimky prosím konzultujte so svojim učiteľom.

JEDLO V MŠ

Sladkosti a vlastné jedlo z domu je v škôlke zakázané. Prosíme, ak dieťaťu dávate jedlo pri vyzdvihovaní, neponúkajte ním iné deti. Nikdy totiž neviete, či dieťa nemá alergiu alebo nejaké diétne obmedzenia.

OSLAVY V MŠ

Narodeninovú či meninovú oslavu dohodnite vždy dopredu s triednymi učiteľkami. Ak chcete priniesť vlastnú tortu, dajte nám to prosím dopredu vedieť. Malé darčeky pre spolužiakov sú DOBROVOĽNÉ. Ak sa pre ne rozhodnete, radi by sme Vás poprosili, aby ste uprednostnili nejakú drobnosť (napr. nálepky, bublifuk, balón, a pod.) namiesto sladkostí.